08:381398/1/25 يكشنبه
راه اندازی نیروگاه خورشیدی در ستاد منطقه سه عملیات انتقال گاز

با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی و استفاده از انرژی های تجدید پذیر و نیز کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ، نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 20 کیلو وات در ستاد منطقه سه عملیات انتقال گاز به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : مهندس بیکلریان ،معاون مهندسی و خدمات فنی منطقه ضمن اعلام مطلب فوق افزود : این پروژه در تاریخ 22 فروردین سال 98 به صورت پایلوت در منطقه سه عملیات انتقال گاز به بهره برداری رسید و پس از دوره یکساله نگهداری و بررسی کیفیت راندمان با تضمین بیشتری در سایر مناطق نیز قابلیت اجرا خواهد داشت.

مهندس بیکلریان در ادامه افزود : این نیروگاه قابلیت تولید توان 20 کیلووات ساعت برق را داراست که به صورت متصل به شبکه می باشد و با در نظر گرفتن به طور متوسط 300 روز آفتابی در سال و روزانه 5 ساعت تابش حداقل 30 مگاوات ساعت برق را در سال تامین می کند.

وی عمر بهره برداری از این نیروگاه را 20 سال دانست و افزود : با توجه به اینکه نیروگاه مذکور متصل به شبکه و فاقد باتری های ذخیره کننده می باشد در طول مدت بهره برداری هیچ هزینه تعمیراتی به همراه نخواهد داشت.

بیکلریان در پایان خاطرنشان کرد : با توجه به اینکه هر کیلو وات ساعت برق تولیدی از طریق سوختهای فسیلی حداقل معادل 700 گرم گاز  CO2 وارد جو می نماید ، این نیروگاه از نشر 21 تن گاز گلخانه ای در سال جلوگیری می نماید.تاریخ به روز رسانی:.
  نام   نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام   نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
بيشتر
خانه | بازگشت |

کلیه حقوق این سایت مربوط به منطقه 3 عملیات انتقال گاز می‌باشد.
مجری سایت : شرکت سیگما