سه‌شنبه 16/7/1398
اولین مجله الکترونیکی منطقه سه عملیات انتقال گاز
دوشنبه 8/7/1398
باهدف افزایش ایمنی و پایداری شبکه انتقال گاز ، عملیات تعمیرات 55 کیلومتراز خط لوله 56سوم سراسری در محدوده مرکز بهره برداری...

باهدف افزایش ایمنی و پایداری شبکه انتقال گاز ، عملیات تعمیرات 55 کیلومتراز خط لوله "56سوم سراسری در محدوده مرکز بهره برداری خطوط لوله کوه نمک (قم) انجام پذیرفت .

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : مهندس صادق پور مدیر منطقه سه ضمن اعلام مطلب فوق افزود : تعمیرات خط لوله  مذکور مطابق برنامه زمان بندی منطقه و براساس گزارش پیگرانی هوشمند ،  در مدت زمان کمتر از 5 ماه با مدیریت مرکز بهره برداری خطوط لوله کوه نمک  و با مشارکت مستقیم مرکز بهره برداری خطوط لوله ساوه و پشتیبانی سایر واحدهای ستادی منطقه .به صورت شبانه روزی و بی وقفه به اتمام رسید و خط لوله  مذکورکه نقش مهمی در امر انتقال گاز به شمال و شرق و غرب کشور دارد  بدون هیچ محدودیتی در سرویس قرار گرفت .
مهندس صادق پور در پایان ضمن اشاره به صرفه جویی های به عمل آمده در بخش مدیریت مصرف گاز در زمان انجام تعمیرات خاطرنشان کرد در عملیات مذکور علاوه بر  تعمیر 21مورد سرجوش ، نصب 38 مورد غلاف A و B  و تعویض 2 نقطه از خط پس از بررسی171 مورد از عیوب ، نسبت به نصب 3 مورد شیر "20و"2 و باز سازی یک مورد پیگ سیگنال  و2مورد رفع نشتی زیر زمینی نیز اقدام گردید که در راستای کاهش نشتی خطوط و افزایش پایداری شبکه اقدام موثری انجام گردید.


چهارشنبه 3/7/1398
به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و با هدف تجدید میثاق با شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس مراسم غبار روبی و زیارت عاشورا با حضور ...
به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و با هدف تجدید میثاق با شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس مراسم غبار روبی و زیارت عاشورا با حضور مدیر منطقه سه و پرسنل بسیجی این منطقه بر سر مزار شهدای گمنام برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : مهدی ستایشگر رئیس روابط عمومی منطقه سه ضمن اعلام مطلب فوق افزود : در مراسم غبار روبی و عطرافشانی از مزار شهدای گمنام پرسنل بسیجی منطقه سه در حرکتی نمادین با اهدای شاخه گل و قرائت فاتحه با آرمانهای امام راحل و شهیدان تجدید پیمان کردند.

وی افزود :در این مراسم مهندس صادقپور مدیر منطقه سه ضمن تاکید بر ادامه ی راه شهدای گرانقدر و حماسه سازان جنگ تحمیلی یادآور شد : شهدای ما در هشت سال دفاع مقدس با اهدا خون خود کشور را در برابر توطئه‌های دشمنان حفاظت کردند و اگر امروز کشور در اوج اقتدار است مرهون رشادت‌های آنهاست وامروز وظیفه همه مسئولان است تا در مسیر شهدا حرکت کنند.

چهارشنبه 3/7/1398
با هدف ارتقاء سطح کیفی ارائه خدمات رستورانهای ستاد و تاسیسات تقویت فشار گاز منطقه سه عملیات انتقال گاز ، کارگاه آموزشی ...
با هدف ارتقاء سطح کیفی ارائه خدمات رستورانهای ستاد و تاسیسات تقویت فشار گاز منطقه سه عملیات انتقال گاز ، کارگاه آموزشی سرآشپزان تاسیسات منطقه در ستاد این منطقه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : دوره آموزش مذکور با ضرورت بکارگیری شیوه های مدرن پخت و پز مطابق استانداردهای بین المللی و در راستای کسب رضایت هرچه بیشتر همکاران به مدت سه روز توسط سرآشپز مجرب ، دکتر عارف حکیمی برگزار گردید.

بر اساس این گزارش : از محتوای ارائه شده در این دوره آموزش می توان به مباحثی نظیر آموزش بهداشت فردی کادر رستوان ، مقررات و ایمنی آشپزخانه ، آشنایی با بهداشت مواد غذایی جهت نظارت بر مواد اولیه و همچین مهارتهای طبخ برخی از غذاهای سنتی و فرنگی متداول اشاره نمود.
شنبه 23/6/1398
اولین دوره ارزیابی آمادگی جسمانی پرسنل آتش نشان شرکت ملی گاز ایران در مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی سراجه به انجام رسید.
 اولین دوره ارزیابی آمادگی جسمانی پرسنل آتش نشان شرکت ملی گاز ایران در مجتمع پالایشگاهی و ذخیره سازی گاز طبیعی سراجه به انجام رسید.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : مهندس صادقپور مدیر منطقه سه ضمن اعلام مطلب فوق افزود : این ارزیابی به ابتکار ایمنی و آتش نشانی شرکت ملی گاز ایران و در شرکت های پالایشگاهی گاز کشور برگزار و مجتمع سراجه به عنوان تنها نماینده شرکت انتقال گاز در این ارزیابی شرکت نموده است.

وی در ادامه افزود : هدف از این ارزیابی سنجش آمادگی جسمانی نفرات در ظرفیت ورزش هوازی، ترکیب توده ی بدن ، قدرت ماهیچه ها ، پایداری و تحمل ماهیچه ها و انعطاف پذیری بدن مطابق  استانداردهای موجود اعلام گردیده است و به همین منظور آتش نشانان در آیتم های هفتگانه بارفیکس ، دراز نشست ، انعطاف بالاتنه ، تست ضربان قلب با پله ، دو استقامتی 540 متر ، دو 4*9 متر و شنای خشک در طی دو روز شرکت نموده اند.

مهندس صادقپور ضمن اشاره به آمادگی بسیار بالای آتش نشنانان سراجه در این آزمون و کسب موفقیت های تیمی و انفرادی افزود : در پایان این ارزیابی احمد صفرلو ، علی صادقی و جواد جباری با کسب امتیازات بالایی در جایگاه اول تا سوم ایستادند که نتایج نهایی پس از پایان ارزیابی ها توسط شرکت ملی گاز ایران اعلام خواهد شد.

 بر اساس این گزارش: قاسم زاده از نفرات بهره برداری مجتمع سراجه که بصورت داوطلبانه در این آزمون شرکت نموه بود با کسب نمره عالی 98 از 100 توانست رکورد بسیار خوبی را ثبت نماید.

لازم به ذکر است : حمید سلیمانی و احمد صفرلو به عنوان ارزیابان شرکت ملی گاز ایران از منطقه سه عملیات انتقال گاز در ارزیابی پالایشگاههای گاز کشور و فرآیند ارزیابی مشارکت داشته اند.يكشنبه 17/6/1398
امسال نیز همچون سالهای گذشته به مناسبت فرارسیدن ایام محرم و عزاداری سالار شهیدان ، منطقه سه سیاه پوش و ...

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز: مهدی ستایشگر رئیس روابط عمومی منطقه سه گفت: امسال نیز همچون سالهای گذشته به مناسبت فرارسیدن ایام محرم و عزاداری سالار شهیدان ، منطقه سه سیاه پوش و پرچم سیاه عزاداری امام حسین (ع) به اهتزاز در آمد.

وی افزود: هئیت عزاداری منطقه با به حرکت در آمدن  به سوی در تاسیسات 18000 تنی گاز مایع و حضور در این تاسیسات ،این ایام را به کارکنان  این تاسیسات تسلیت گفته و به عزاداری پرداختند.

ستایشگر گفت : مراسم عزاداری امام حسین (ع) در سایر تاسیسات منطقه سه همچون تاسیسات تقویت فشار گاز قم و تاسیسات ذخیره سازی سراجه قم با حضور کارکنان شاغل در این تاسیسات و با شکوه خاصی برگزار گردید.

لازم به ذکر است با نذورات همکاران در دهه اول ماه محرم ، مراسم پرفیض زیارت عاشورا با حضور کارکنان منطقه در مسجد ستاد برگزار گردید.

شنبه 16/6/1398
آزمون عملی المپیاد بهره برداران منطقه سه عملیات انتقال گاز با حضور بهره برداران تاسیسات تقویت فشار گاز این منطقه در تاسیسات تقویت فشار گاز خرمدره برگ
آزمون عملی المپیاد بهره برداران منطقه سه عملیات انتقال گاز با حضور بهره برداران تاسیسات تقویت فشار گاز این منطقه در تاسیسات تقویت فشار گاز خرمدره برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : مهندس صادقپور مدیر منطقه سه ضمن اعلام مطلب فوق افزود : مرحله عملی اولین دوره المپیاد بهره برداران منطقه سه با هدف تقویت مهارتهای فنی و عملیاتی ، افزایش حس خلاقیت و تقویت کار تیمی و ایجاد حس رقابت سالم آزمون فنی و عملیاتی المپیاد بهره برداران منطقه سه با حضور هفت تیم از بهره برداران تاسیسات تقویت فشار گاز منطقه در قالب تیم های پنج نفره و به مدت دو روز در تاسیسات تقویت فشار گاز خرمدره برگزار گردید.

مدیر منطقه سه در ادامه افزود : مرحله عملی آزمون بهره برداران با برگزاری مراسم قرعه کشی آغاز و با اجرای سناریوهای مجزای مربوط به هر تیم و با رقابت بسیار نزدیکی به اتمام رسید.شنبه 16/6/1398
عملیات Re-Tubing مبدلهای حرارتی E100C/D تاسیسات پالایشی سراجه با موفقیت انجام و مبدلها در محل خود نصب گردیدند.
عملیات Re-Tubing مبدلهای حرارتیE100C/D    تاسیسات پالایشی سراجه با موفقیت انجام و مبدلها در محل خود نصب گردیدند.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز ایران : مهندس صادقپور مدیر منطقه سه ضمن اعلام مطلب فوق افزود : پس از انجام بازرسی دقیق از داخل تیوبهای این مبدلها با استفاده از ویدیو اسکوپ، خوردگی قابل توجهی در تیوبها مشاهده گردید که پس از بررسیهای مهندسی و بازرسی، عملیات تعویض تیوب این دو مبدل در دستور کار قرار گرفت.

مهندس صادقپور با تاکید بر اینکه این عملیات برای اولین بار در سطح شرکت انتقال گاز انجام شده و فاقد تجریه مشابه در سایر مناطق میباشد افزود : عملیات تعویض 2500 عدد تیوب به طول  6 متر مشتمل بر انجام عملیات بیرون کشیدن تیوبها، تیوب ریزی و جاگذاری تیوبها، عملیات Expanding در خصوص سر تیوبها، بازرسی تیوب شیتها، جوشکاری تیوب به تیوب شیتها با استفاده از دستگاه ORBITAL Welding  ، انجام تست های غیر مخرب آلتراسونیک،  انجام عملیات تنش زدایی حرارتی بر روی جوشها و انجام شل تست با فشار 100 بار و تیوب تست با فشار 209 بار از جمله فعالیتهای کارگاهی مهم در این عملیات بوده است.

وی گفت : این عملیات با محوریت معاونت عملیات ایستگاههای این منطقه در کنار  پشتیبانی امور بازرسی فنی، امور HSE  و  معاونت مهندسی منطقه سه طرح ریزی و انجام گردید.

مهندس صادقپور در پایان ضمن اشاره به صرفه جویی هایی که این عملیات در بر داشته است، افزود : با انجام این عملیات از توقف ناخواسته تولید در هنگام بهره برداری جلوگیری  شده و با افزایش راندمان حرارتی مبدل، از هدر رفت گلایول جلوگیری به عمل آمده و میعانات گازی بیشتری در طول فرایند استحصال خواهد شد.شنبه 16/6/1398
با حضور رئیس HSE و پدآفند غیر عامل شرکت انتقال گاز و روسای HSE و ایمنی و آتش نشانی ، مسئولین محیط زیست ، ...
با حضور رئیسHSE   و پدآفند غیر عامل شرکت انتقال گاز و روسای  HSE و ایمنی و آتش نشانی ، مسئولین محیط زیست ، بهداشت و پدآفند غیرعامل مناطق ، جلسه هماهنگی و ارائه نرم افزار hse  مناطق انتقال گاز در ستاد منطقه سه انجام پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : این جلسه با هدف اخذ نتایج لازم در خصوص یکپارچه سازی نرم افزار  hse  در زمینه پروانه های کار ،  PPE  ، پیمانکاران ، انومالی و استفاده از خرد جمعی و نظرات اصلاحی نمایندگان مناطق در جهت اصلاح نرم افزار که در آینده به کلیه مناطق ابلاغ خواهد شد ، برگزار گردید.

بر اساس این گزارش : مطالب این دوره توسط نمایندگان مناطق چهار و پنج ارائه و در نهایت جمع بندی مطالب در قالب تشکیل کارگروه های تخصصی در زمینه های ایمنی ، بهداشت ، محیط زیست و پدآفند غیر عامل در سه روز کاری انجام گردید.دوشنبه 4/6/1398
تیم سیار سازمان انتقال خون با حضور در ستاد منطقه سه عملیات انتقال گاز ، اقدام به خونگیری از پرسنل این منطقه نمود.
تیم سیار سازمان انتقال خون با حضور در ستاد منطقه سه عملیات انتقال گاز ، اقدام به خونگیری از پرسنل این منطقه نمود.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : مهدی ستایشگر رئیس روابط عمومی منطقه سه ضمن اعلام مطلب فوق افزود : امسال نیز همچون سالهای گذشته پرسنل منطقه سه با حضور پرشکوه خود و با اهدای خون خود به  یاری نیازمندان دریافت خون شتافتند و بار دیگر از این طریق شکر سلامتی از درگاه خداوند منان را به جا آوردند.

ستایشگر در ادامه افزود :  این امر خداپسندانه در راستای مسئولیت اجتماعی منطقه و با شعار اهدای خون ، اهدای زندگی و در جهت حفظ تندرستی کارکنان انجام و با استقبال چشم گیری از سوی کارکنان همراه بود.

ستایشگر در پایان ضمن قدردانی از حضورکارکنان در این امر خداپسندانه از تلاشهای کارکنان سازمان انتقال خون تشکر و قدردانی به عمل آورد.

سه‌شنبه 15/5/1398
دکتر توکلی مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران و اعضای هیئت مدیره این شرکت در ستاد منطقه سه عملیات انتقال گاز حضور بهم رسانیدند و ...
دکتر توکلی مدیر عامل شرکت انتقال گاز ایران و اعضای هیئت مدیره این شرکت در ستاد منطقه سه عملیات انتقال گاز حضور بهم رسانیدند و ضمن بازدید از نمایشگاه دستاوردهای خودکفایی منطقه ، ماشین آلات تخصصی در حوزه نشت یابی و ماشین جوش سیار با شرکت در جلسه ای با حضور مدیر و اعضای هیئت رئیسه منطقه به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : در ابتدای این جلسه مهندس صادقپور مدیر منطقه ضمن خوش آمدگویی به میهمانان به ارائه گزارش عملکرد منطقه در سال جاری پرداخت وادامه جلسه اختصاص داشت به بیان مطالب و گفتگوو تبادل نظر اعضای هیئت رئیسه منطقه با مدیر عامل شرکت انتقال گاز و هیئت همراه

بر اساس این گزارش : در ادامه این جلسه دکتر  توکلی مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران ضمن اشاره به این موضوع که فلسفه حضور در ستاد منطقه تشکر و قدردانی از زحمات بی شائبه پرسنل این منطقه پیش از فرا رسیدن فصل سرد سال می باشد ، افزود : میزان تعلق خاطر پرسنل شرکت انتقال گاز به این شرکت در بالاترین اندازه می باشد و با توجه به اینکه 70 درصد انرژی کشور در چرخه کاری شرکت به هموطنان و بخش صنعت انتقال می یابد ، موضوع نگهداشت و انگیزه دادن به نیروی انسانی را پر رنگ تر و پر اهمیت می نماید.

دکتر توکلی در ادامه افزود : با وجود اینکه در خیلی از بخشها رشد و توسعه داشتیم ، بایستی بیشتر تلاش نمائیم تا مجموعه انتقال گاز در وزن توسعه با یکدیگر حرکت کنند و در چند سال آینده فقط به فکر افزایش کیفیت ، یکسان سازی و استانداردسازی باشیم و در همین راستا باید بحث مدیریت دانش مورد توجه قرار گیرد و از طریق شبکه اینترانتی در قالب فرمتی مشخص این کار انجام بپذیرد.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز در پایان ضمن اعلام این موضوع که ستاد و مناطق شرکت انتقال گاز هر دو یک پیکره واحد هستند، خاطرنشان کرد : بایستی مناطق انتقال گاز را به قطبهای تخصصی تبدیل کنیم و الزامی نیست که یک منطقه در تمامی زمینه ها 100 باشد و قطبهای تخصصی در مناطق مختلف باعث میشوند شرکت انتقال گاز از توان مدیریتی بالایی برخوردار شود و در نهایت ناوگان انتقال گاز کشور مسیر خود را در قالب بهبود کمیت و کیفیت به خوبی طی نماید.سه‌شنبه 15/5/1398
با همت پرسنل سخت کوش و زحمت کش مرکز بهره برداری خطوط لوله گاز ساوه ، جاده دسترسی ایستگاه مخابراتی کوه نیزار که کوه آله نامیده می شود ...
با همت پرسنل سخت کوش و زحمت کش مرکز بهره برداری خطوط لوله گاز ساوه ، جاده دسترسی ایستگاه مخابراتی کوه نیزار که کوه آله نامیده می شود ، پس از چهل سال مجددا بازسازی و آماده بهره برداری گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : مهندس صادقپور مدیر منطقه ضمن اعلام مطلب فوق افزود : با توجه به اینکه کوه مذکور به طور کامل از سنگهای سیلیسی و شبه گرانیت سخت تشکیل شده است ، فرآیند جاده سازی در زمان اجرا با امکانات محدود آن زمان ، تقریبا به طور کامل با انفجار انجام شده که همین امر باعث شده بود که لایه های پوستی که روی هم قرار دارند در طی سالیان متمادی سست و در اثر بارش ، گرما و سرما جابجا و ریزش نمایند، مضافا اینکه به علت عدم استفاده از جاده مذکور و تسطیح و مرمت دوره ای و ریزش مداوم کوه ، عملا بازدیدهای دوره ای از ایستگاه مذکور را حتی با پای پیاده از مسیر اصلی خود غیر ممکن ساخته بود.

وی در ادامه افزود : در مجموع در این عملیات 7350 متر مکعب عملیات پیکوری ، تخلیه 18000متر مکعب از سنگهای ریزشی به پایین دست ، تسطیح و بازگشایی مسیر با استفاده از بلدوزر به میزان 18000 متر مربع ، گرید و غلطک زنی مسیر به میزان 19000 متر مربع انجام پذیرفت.

مدیر منطقه سه در پایان ضمن اشاره به صرفه جویی پیش از 60 میلیارد ریالی در اجرای این پروژه عظیم گفت : در انجام این پروژه اهداف دیگری از جمله صرفه جویی های قابل توجهی در خصوص عدم استفاده از بالگرد و مشکلات ناشی از هماهنگی جهت استفاده از بالگرد با توجه به شرایط نامساعد جوی ، حمل آسان تجهیزات جهت تعمیرات دستگاه های مستقر در دکل مذکور ، دسترسی آسان به دکل مدنظر منطقه بود و نهایتا این عملیات بعد از سه ماه فعالیت مداوم مرکز بهره برداری خطوط لوله ساوه و حمایت مجموعه معاونت عملیات خطوط لوله منطقه بدون هیچ حادثه ای  پایان پذیرفت.سه‌شنبه 8/5/1398
مرحله اول ، اولین المپیاد فنی و عملیاتی بهره برداران تقویت فشار گاز منطقه سه عملیات انتقال گاز در تمامی تاسیسات منطقه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : مهندس صادقپور مدیر منطقه ضمن اعلام مطلب فوق اضافه نمود : آزمون کتبی اولین الپیاد بهره برداران منطقه سه در جهت توانمند سازی و ارتقاء شایستگی های شغلی و با حضور 70 نفر از همکاران بهره بردار به طور همزمان و یکپارچه در تمامی تاسیسات منطقه برگزار گردید.

مهندس صادقپور در ادامه ضمن اشاره به این موضوع که مرجع اصلی این آزمون کتابچه سوالات المپیاد شرکت انتقال گاز بوده است افزود : در فرآیند این رقابت جنبه های بارزی از حس خودآموزی و مطالعه منابع علمی و تخصصی در میان بهره برداران مشهود بود .

وی در پایان خاطرنشان کرد : پس از اعلام نتایج نفرات برتر در این آزمون از سوی کمیته راهبری و کمیه اجرایی ، جهت برگزاری مرحله عملی و طراحی سناریوهای عملیاتی و ایمنی در حوزه فرآیندهای تاسیسات تقویت فشار گاز مطابق برنامه ریزی های قبلی ، تعیین خواهد شد.

يكشنبه 6/5/1398
با حضور رئیس حراست اداره کل اطلاعات و مسئولین شرکت های گاز ، پخش و پالایش ، نفت مرکزی،تلمبه خانه چشمه شور و مدیریت برق ، آب و فاضلاب روستایی و شهری ا
با حضور رئیس حراست اداره کل اطلاعات و مسئولین شرکت های گاز ، پخش و پالایش ، نفت مرکزی،تلمبه خانه چشمه شور و مدیریت برق ، آب و فاضلاب روستایی و شهری استان قم  و همینطور رئیس حراست منطقه سه و رئیس مجتمع تاسیسات تقویت فشار گاز قم ، جلسه کمیته انرژی استان قم در این تاسیسات برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز :در ابتدای این جلسه ، خراسانی رئیس این مجتمع ضمن خوش آمدگویی به اعضای این کمیته ، به معرفی تاسیسات تقویت فشار گاز قم و ارتباط آن با خطوط لوله سراسری گاز پرداخت و نقش واهمیت این تاسیسات را بعنوان هاب انرژی گاز در مرکز کشور و شرکت انتقال بسیار استراتژیک و حیاتی دانست.

بر اساس این گزارش : در ادامه این جلسه مجید رئیسی ، رئیس حراست منطقه به بیان اهمیت حفظ و حراست از خطوط لوله منطقه سه پرداخت و خاطرنشان کرد :حفظ و حراست از تاسیسات تقویت فشار گاز و خطوط لوله انتقال گاز که از شریان های اصلی انرژی کشور هستند ، همواره از دغدغه های ما بوده و توانستیم با به کار بردن روشهای نوین حراستی و امنیتی در این راه قدم های محکمی برداریم.

بر اساس این گزارش : بعد از برگزاری این جلسه ، اعضای کمیته انرژی استان قم با حضور در تاسیسات قم از نزدیک از این تاسیسات بازدید نموده و با ارائه توضیحات رئیس مجتمع با فرآیند انتقال گاز و چیدمان تاسیسات آشنا شدند.

شنبه 5/5/1398
با ابتکار و خلاقیت کارشناسان منطقه و با استفاده از روشهای نوین، عملیات تعمیرات برروی خط لوله 48 اینچ پارچین سمنان در حوزه مرکز بهره برداری تهران ...
با ابتکار و خلاقیت کارشناسان منطقه و با استفاده از روشهای نوین، عملیات تعمیرات  برروی خط لوله 48 اینچ پارچین سمنان در حوزه مرکز بهره برداری تهران بدون قطعی و افت فشار گاز انجام پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : مهندس صادقپور مدیر منطقه ضمن اعلام مطلب فوق افزود : بر اساس نتایج پیگ رانی خط لوله 48 اینچ پارچین سمنان ، مواردی از عیوب با شدت a , b روی خط لوله فوق گزارش گردید که با توجه به اهمیت این خط لوله در انتقال گاز به حوزه شمال و شمال شرق ، امکان قطع گاز یا کاهش فشارهای طولانی روی خط لوله میسر نبود.

صادقپور در ادامه افزود : با توجه به محدودیت های عملیاتی و سیاست استمرار انتقال گاز در این خط لوله امکان تعمیر یک مورد WRINKLE BEND شناسایی شده روی لوله خمکاری شده امکان پذیر نبود ، لذا تنها راه تعمیر آن تعویض لوله و یا اجرای کامپوزیت بود که در مورد اول به علت هزینه ی بالای قطع گاز و تخلیه گاز و راه حل دوم به علت عدم تایید در استانداردهای مرجع و هزینه بسیار بالا توسط شرکت های مجری در سال گذشته اجرایی نگردید.

مدیر منطقه ضمن اشاره به  استفاده از روشهای نوین اجرای تعمیرات خطوط لوله در منطقه ، افزود: در همین راستا این منطقه نسبت به طراحی ، ساخت و اجرای یک مورد اسلیو فشاری تایپ  سه تکه ( armadillo) اقدام گردید .
تعمیرات فوق با طراحی روشهای نوین تعمیراتی خطوط لوله و استفاده از استانداردهای مرجع API ،  ASME PCC2، ASME B31.8  ، 1104 و دستورالعمل تعمیرات  PRCI بدون حتی یک لحظه اختلال یا کاهش فشار در خط لوله و در حالت سرویس کامل انجام شد و این امر منجر به صرفه جویی حداقل 25 میلیارد ریالی گردید.


شنبه 5/5/1398
مانور بزرگ پدآفند غیرعامل منطقه سه عملیات انتقال گاز با موضوع انجام اقدام خرابکاری و حملات سایبری با هدف تعیین میزان آمادگی جهت مقابله ...
مانور بزرگ پدآفند غیرعامل منطقه سه عملیات انتقال گاز با موضوع انجام اقدام خرابکاری و  حملات سایبری با هدف تعیین میزان آمادگی جهت مقابله با بحران هایی از این قبیل در تاسیسات تقویت فشار گاز قم برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : حیدر علی صادقپور مدیر منطقه ضمن اعلام مطلب فوق افزود :این مانور با محوریت بسیج و حراست منطقه برگزار گردید و از دستاوردهای بزرگ این مانور می توان به تعیین و تشخیص میزان آمادگی پرسنل حراست و بسیج این منطقه در مواقع بحرانی اشاره نمود.

صادقپور در ادامه افزود : هدف از اجرای این سناریو و انجام مانور سنجش و تقویت میزان آمادگی همکاری نیروهای بسیج و حراست در زمان بحران بود که در قالب سه محور از جمله حمله سایبری و خرابکاری در اتاق رادیو ایستگاه ، در محوطه خارج و داخل تاسیسات انجام شد و نحوه برخورد و مسئولیت مقابله با خرابکاران نیز بر عهده حراست و بسیج منطقه بود.

صادقپور در پایان افزود : پس از انجام این مانور جلسه کمیته بحران با حضور عوامل حراست ، بسیج و رئیس تاسیسات برگزار و دستاوردهای مانور بررسی و نقاط قابل بهبود و نقاط قوت انجام مانور استخراج گردید.


سه‌شنبه 25/4/1398
با حضور امام جمعه و فرمانده سپاه پاسداران شهرستان ساوه و رئیس منابع انسانی و روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز ایران در تاسیسات ...
با حضور امام جمعه  و فرمانده سپاه پاسداران  شهرستان ساوه و رئیس منابع انسانی و روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز ایران در تاسیسات تقویت فشار گاز ساوه ، مراسم معارفه صابرنژاد به عنوان فرمانده و طباطبایی  به عنوان سرپرست پایگاه بسیج تاسیسات تقویت فشار گاز ساوه در این تاسیسات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : در ابتدای این جلسه ستایشگر رئیس روابط عمومی منطقه ضمن خوش آمدگویی به میهمانان  به معرفی منطقه و تاسیسات تقویت فشار گاز ساوه پرداخت و افزود : منطقه سه به عنوان یکی از مناطق مهم شرکت انتقال گاز ایران و در مرکز کشور واقع شده و به عنوان هاب انرژی گاز کشور محسوب می شود و حراست از آن نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است.

ستایشگر در ادامه افزود: بخشی از حراست خطوط لوله انتقال گاز و تاسیسات تقویت فشار این منطقه را در کنار حراست بر عهده نیروهای بسیجی منطقه می باشد و از همین جهت فعالیت بسیج داری اهمیت بسیار بالایی می باشد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام دکتر حسینی امام جمعه شهرستان ساوه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات پرسنل شرکت انتقال گاز ایران ، وظایف این شرکت را بسیار خطیر و مهم توصیف و با توجه به شناخت ایشان از فعالیتهای این شرکت،پرسنل انتقال گاز را تلاشگران گمنام نامید و برای فرمانده پایگاه بسیج تاسیسات آرزوی موفقیت و توفیق روزافزون از درگاه خداوند منان نمود.

در ادامه جلسه حکم فرماندهی و سرپرستی پایگاه بسیج توسط امام جمعه و فرمانده سپاه پاسداران شهرستان ساوه به فرمانده پایگاه تحویل گردید.

شایان ذکر است :پس از برگزاری این جلسه با حضور میهمانان در تاسیسات تقویت فشار گاز از این تاسیسات بازدید و با نحوه کار تاسیسات از نزدیک آشنا شدند.

چهارشنبه 19/4/1398
با حضور اعضای هئیت رئیسه و مدیران میانی منطقه سه دوره آموزش آشنایی با مدل تعالی سازمانی در ستاد منطقه سه برگزار گردید.
با حضور اعضای هئیت رئیسه و مدیران میانی منطقه سه دوره آموزش آشنایی با مدل تعالی سازمانی در ستاد منطقه سه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : این دوره آموزشی با هدف درک بیشتر روابط موجود بین عملکرد سازمان و نتایج بدست آمده توسط کارکنان و به مدت دو روز در ستاد منطقه برگزار گردید.

مهندس بیگلریان معاون مهندس و خدمات فنی منطقه سه در این رابطه افزود : امروزه وابستگی های بین سازمانها ، اجتماعات و کشورها و اقتصاد به شکل پیچیده ای در حال تقویت و افزایش است و هر سازمان برای اینکه در چنین محیط رقابتی باقی بماند نیاز به نوآوری و بهبود دائمی دارد و اکنون بیشتر از گذشته ، سازمانها باید نیازها و انتظارات ذینفعان خود را درک نموده و بین آنها تعادل برقرار کنند که بتوانند به شکل موثر آنها را مدیریت نمایند و یادگیری مدل تعالی سازمانی می تواند چارچوبی باشد برای فهم و مدیریت این پیچیدگی .

شنبه 15/4/1398
با حضور بانوان شاغل در ستاد شرکت انتقال گاز ایران در مجتمع تاسیسات تقویت فشار گاز قزوین ، از این تاسیسات بازدید و با نحوه عملکرد و ...
با حضور بانوان شاغل در ستاد شرکت انتقال گاز ایران در مجتمع تاسیسات تقویت فشار گاز قزوین ، از این تاسیسات بازدید و با نحوه عملکرد و فعالیت نفرات در تاسیسات تقویت فشار گاز از نزدیک آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : این بازدید با تشکیل جلسه ای با حضور رئیس تاسیسات تقویت فشار گاز قزوین ، رئیس روابط عمومی منطقه و خانم مهندس پاداشی مشاور مدیر عامل شرکت ملی گاز در حوزه بانوان در این تاسیسات آغاز شد و در ابتدای جلسه مهندس حیدری رئیس این تاسیسات به معرفی و بیان نحوه عملکرد تاسیسات تقویت فشار گاز قزوین در سیستم انتقال گاز کشور پرداخت.

در ادامه این جلسه ستایشگر ، رئیس روابط عمومی منطقه ضمن معرفی منطقه و موقعیت جغرافیایی آن  به بیان نقش و اهمیت کلیدی این منطقه در مرکز کشور و در شرکت انتقال گاز کشور اشاره نمود و نقش بانوان را در انجام فعالیتهای ستادی و عملیاتی مانند یک ماشین حساب دقیق و منظم دانست.

خانم مهندس پاداشی مشاور مدیر عامل شرکت  ملی گاز ایران در حوزه بانوان هدف از این بازدید را آشنایی هرچه بیشتر بانوان این شرکت از تاسیسات تقویت فشار گاز اعلام و افزود : این بازدیدها قطعا نقش مهمی در شناخت زحمات شبانه روزی پرسنل زحمتکش شرکت انتقال گاز ایران در تاسیسات تقویت فشار گاز و اهمیت فراوان شاغل بودن در این مجموعه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش: در این بازدید قسمتهای مهم تاسیسات و نحوه کارکرد توربینها و اجزای تشکیل دهنده آن به رویت بازدید کنندگان رسید و رئیس روابط عمومی و تعمیرات  تاسیسات به معرفی و ارائه توضیحات لازم برای آشنایی بیشتر بازید کنندگان پرداخت.
دوشنبه 10/4/1398
با هدف افزایش راندمان انتقال گاز و جلوگیری از قطع گاز خط لوله اول سراسری ، عملیات تعمیر در سرویس این خط با روش نصب غلاف فلزی ....
با هدف افزایش راندمان انتقال گاز و جلوگیری از قطع گاز خط لوله اول سراسری ، عملیات تعمیر در سرویس این خط با روش نصب غلاف فلزی  از نوع ARMADILLO  برای اولین بار در سطح کشور و در منطقه سه عملیات انتقال گاز انجام پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی منطقه سه عملیات انتقال گاز : مهندس صادقپور مدیر منطقه ضمن اعلام مطلب فوق افزود : پس از برگزاری جلسات پیگرانی هوشمند منطقه جهت بررسی ایرادات نقاط باقیمانده خطوط لوله اول سراسری و به منظور جلوگیری از تخلیه این خط تعمیرات با این روش نوین ، با محوریت مرکز بهره برداری خطوط لوله ساوه و با همکاری واحد بازرسی فنی و مجموعه معاونت عملیات خطوط لوله منطقه به انجام پذیرفت.

بر اساس این گزارش : عملیات مذکور در حداقل زمان ممکن و با رعایت کلیه موازین ایمنی و فنی و پس از کنترل فشار خط لوله توسط IOC  منطقه در کمتر از 15 ساعت کار مداوم بدون حادثه به اتمام رسید.

لازم به ذکر است : برنامه تعمیرات سایر خطوط لوله توسط مجموعه معاونت خطوط لوله منطقه و با بهره برداری از روشهای نوین تعمیرات در حال انجام می باشد.

12345678910...>>>
خانه | بازگشت |

کلیه حقوق این سایت مربوط به منطقه 3 عملیات انتقال گاز می‌باشد.
مجری سایت : شرکت سیگما